Blogy hodnotím TU.                            Reklamy SEM inde MAŽEM!!!
              Hlásnite za mňa s Brunom Marsom TU som ako Ty-Potkan Ďakujem.
                      Na designu sa pracuje majte strpenie :)

HM že vesmír :/

18. června 2011 v 15:27 | Potkaník |  Z potkanej diery
Vesmír si asi každý predstavuje inak. On sa ale totiž ľudia nedá predstaviť je predsa nekonečný. Aj mňa to dosť štve že aké to je keď je niečo nekonečné a ja si to neviem predstaviť. Vlastne viem si z toho nekonečna predstaviť len časť. Podobne ako u čísel NEKONEČNE veľa a ešte viac. Tak ako to potom BOH stvoril. Ja to nikdy nepochopím a ešte aspoň niekto bude so mnou.

Čo na to WIKI:
Nekonečno je abstraktní pojem, který označuje kvantitu (množství) něčeho, co je tak veliké, že nemá konec (od slova konec je odvozeno slovo konečný), typicky se nedá spočíst, změřit, a pokud ano, tak je větší než každé konečné číslo. Objekt, který je tak veliký, že má atributy nekonečna, se někdy nazývá přídavným jménem nekonečný. Nekonečno nemá hranice, ale není totéž co neohraničenost. Nepřítomnost hranic je podmínkou nutnou, nikoli však dostatečnou. Nekonečno lze ztotožnit s neohraničenosti pouze v eukleidovské geometrii, obecně je nutné rozlišovat ne/konečnost topologickou a metrickou. Např. kulová plocha (povrch glóbu) je (metricky) konečná, ale neohraničená.
Nekonečno má důležité místo v matematice (zvláště v geometrii a teorii množin), v historii matematiky, k jeho studiu přispěli mimo jiné čeští vědci Bernard Bolzano a Petr Vopěnka. Nekonečno vyprovokovalo mnohé úvahy i ve filosofii a teologii.
Symbol ∞ pro nekonečno zavedl anglický matematik John Wallis v 17. století
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

máte radi potkániky? <:3(( ))~~~

Však samozrejme :) 51.6% (98)
Ani nie :/ 48.4% (92)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama